Psychodeliczne koty

Dwie bardzo kolorowe tkaniny - jak je skomponować, żeby nie zlewały się w całość i żeby całość nie była pstrokata (ani nudna) ? Na przykład tak: Były kwadraty, były trójkąty teraz czas na romby. Pukt wyjścia: dwie tkaniny Timeless Treasures: Splatter Cats i Paradise Stripe. 

narzuta patchworkowa w koty

Wymyśliłam duże romby w koty poprzetykane rombami z kolorowych pasków. Ale z tą narzutą nie było tak łatwo jak myślałam. Tkanina w koty ze względu na wzór mogła być cięta tylko w pionowe romby. 


quilt splatter cats

Na początku rozplanowanie: jak wyciąć romby z tkaniny w koty z jak najmniejsza stratą materiału. Z tkaniny o szer. 42-44 cale wytnę 4 romby szer. 10,5 cali. Ich wysokość to 18 cali  czyli akurat jak na taki wzór. Potem rozrysowanie: na patchwork 200 x 220 cm (79 x 87 cali) potrzeba mi w sumie  67 całe romby plus 5 rombów na połówki cięte wzdłuż i  8 rombów na połówki cięte w poprzek. Razem 80 romby.


Jeśli mniej więcej połowa z nich to romby w koty, to potrzebuję ich ok. 40 czyli 2,5 metra tkaniny Splatter Cats. Dużo.

Ułożyłam (z trudem !) te 2,5 metra na podłodze, zaznaczyłam na niej punkty styczne i uciełąm ukośne pasy (troche szersze, żeby mieć zapas na złe cięcie). Z pasów już łatwo było wyciąć mi romby.  


Potem z tkaniny Paradise Stripes ciełam pasy, które pokroiłam w mniejsze romby, trójkąty i prostokąty i obszyłam paskami jednobarwnych tkanin - nie za wąskimi, żeby wszystko nie zlało sie ze sobą.  Potem już tylko ułożenie wzoru i zszycie. Wszystko niby proste, ale czasochłonne,  a szczególnie rozmyślania jak wyciąć i jak wielkie romby w koty. Ale warto było!


 kolorowa narrzuta patchworkowaKomentarze

 1. Ewa, czad! Uwielbiam takie klimaty :) Tylko czemu psychodeliczne! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo tytuł kolorowe romby wydał mi się jednak za nudny :D

   Usuń
 2. Nice! Very colorful and I've never seen anything like it before! Good job!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz