Prague Patchwork Meeting 2017

To moja trzecia wizyta na dorocznej wystawie patchworków w Pradze.  Spontaniczna, w ostatniej chwili.  Tym razem nic tam nie wystawiałam, bo mierzę w tym roku na inną  wystawę konkursową. Wystawa była dużo mniej interesująca niż w zeszłym  roku i dwa lata temu. To nie tylko moja opinia. Mnie na niej najbardziej zainteresowały prace ze wspólnego międzynarodowego projektu "Orient" z wykorzystaniem tkanin kazachskich (więcej o tym projekcie  przeczytacie na stronie Kiboko) :oraz patchworki  szyte przez dzieci w ramach szkoły Berniny:

Mnie, miłośniczce tradycyjnego patchworku, bardzo podobały się także prace Brigitte Morgenroth  tworzone w technice log cabin i pikowane ręcznie. Oraz maszyny: longarm, który sam pikuje ( dosłownie - nikt nie trzyma kierownicy) oraz maszyna do sashiko - wygląda jak ręczne pikowanie. 

 
Przyszłość patchworku ....  

Komentarze

 1. Piękna relacja! Dziecięce patchworki sa zachwycające! nie wiem, czy umiałabym takie śliczne uszyć! A najważniejsze : miło było się tam spotkać osobiście!!!! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Aniu, po to się właśnie jedzie tyle kilometrów, żeby się spotkać :)

   Usuń
 2. Orient oglądałam u Kiboko, a Tobie bardzo dziękuję za zdjęcia dziecięcych prac. Są piękne i na zaskakująco wysokim poziomie! Bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny orient :-) I mnie też rzucił się w oczy wysoki poziom dziecięcych prac :-) A maszyna do sashiko to w ogóle odlot :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz