Quilt Along Quiltflix

Po raz pierwszy wzięłam udział w trwającym w Quilt Along. I bardzo mi się podobał, i to nie dla mnie: 

narzuta wedlug wzoru z quiltflix

Quilt Along - czyli raz na dzień / dwa tygodnie / miesiąc prowadzący udostępnia wzór jednego bloku patchworkowego, z których na koniec powstaje patchwork zaprojektowany przez osobę prowadzącą taka zabawę. Za to dobór tkanin i kolorystyka dowolna, można się bawić tkaninami. I to właśnie tak mnie wciągnęło.

quilt along z quiltflix

Zobaczcie na stronie  Sylwii - I love to quilt : Quiltflix.com jak wyglada zaprojektowany przez nią patchwork. Ja poszłam w stronę ciemniejszą - wzięłam jako podstawę trzy tkaniny Tonal Vineyard na spody do patchworków 108": kobaltowo-niebieską, brązową i szarą. W drobne gałązki i o nierównomiernej kolorystyce co niestety fatalnie wychodzi na zdjęciach.

Jak zaczęłam szyć stwierdziłam, że muszę  jej jednak ożywić - dodałam wszystkie resztki tkanin z kolekcji Effervescence jakie miałam: turkusowo-brązowe (z których miałam poprzedni plecak); czarno-białe i fioletowo-kolorowe. I to najlepiej świadczy o mojej miłości do tego projektu - dodanie wszystkich resztek ulubionych tkanin ! Wiele osób mnie w pełni zrozumie :D 

patchwork tkaniny z kiltowo

Patchwork wyszedł większy niż w projekcie bo wyszła mi szersza bordiura plus dodałam jeszcze wąską ramkę z kolorowych bąbelków -  tak mi pasowało. Ale w efekcie miałam ponad 2,4 x 2,4 metra do kanapkowania i pikowania. I nawet to mnie nie przeraziło. Zdecydowanie ten projekt mnie zafascynował. 

Na tyle, że pikowałam złotą metaliczną nitką. Tak sobie wymyśliłam.  Nie biorąc pod uwagę jak duży mi wyszedł ten patchwork, jak grube były miejscami szwy i jak nitka metaliczna się rwie i spada z szarpaka. A na grubych szwach się rwała mimo opuszczenia igły. Ale dotrwałam do końca (pikowanie tylko po liniach prostych oczywiście).

tkaniny bawelniane kiltowo.pl

patchwork kiltowo.pl

A dlaczego Quilt Along to nie dla mnie ? Bo nie mam cierpliwości czekać dwa tygodnie na kolejny blok. Jak mam wenę do szycia to szyję. Jak odłożę na dwa tygodnie - to będzie leżał i stracę do niego serce.

Ogólnie bardzo się cieszę, że wzięłam udział w tym projekcie i bardzo zachęcam do dołączenia - wszystkie informacje i dokładne instrukcje są na stronie Quiltflix.com

narzuta kiltowo.pl

Komentarze

  1. Tak, ten projekt wciąga! Doskonale to rozumiem! Ciebie wciągnął tak bardzo, że u progu majówki jesteś na przełomie sierpnia i września, a może nawet dalej. Znam dwie z użytych przez Ciebie tkanin, ale chciałabym kiedyś zobaczyć go na żywo. Dzisiaj widziałam na żywo jeden z projektów, też bardziej zaawansowany, niż mogłoby to wynikać z kalendarza. Na żywo wygląda o niebo lepiej niż na zdjęciach. Gratuluję zapału i determinacji. Bardzo oryginalne połączenie kolorów.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz