Patchwortage 2019 w Bawarii

Dwa lata temu byliśmy w Alzacji na francuskiej dorocznej wystawie patchworków, w tym roku pojechaliśmy do Bawarii na analogiczną wystawę niemiecką.  Podobna, ale zupełnie inna skala. 


Carrefour European du Patchwork w Alzacji to olbrzymie przedsięwzięcie: wystawy - głównie artystów indywidualnych z całaj Europy - porozrzucane po czterech różnych miasteczkach plus prestiżowy międzynarodowy konkurs.
Niemieckie Patchworktage 2019 (które w tym w roku były we frankońskim miasteczku Dinkelsbuhl to prace głównie quilterek z Niemiec, ale są też prace z zaproszonego kraju, którym w tym roku była Polska z wystawą "Biało- czerwona"


Bardzo podobało mi się, że - jak w Alzacji - patchworki prezentowane były w różnych miejscach: średniowoiecznym ratuszu; kościele; plebanii; kompleksie dawnego przytułku;  średniowiecznej wieży obronnej (w której także była wystawa "Biało - czerwona" ale stowarzyszenia niemieckiego :D) ... 


Najbardziej podobała mi się wystawa wspólnego projektu "Inspiration Half & Halb" par quilterek z Niemiec i Anglii:  jedno zdjęcie przyrody zostało podzielone na pół i każda z nich szyła quilt tego samego rozmiaru na podstawie swojej połówki. Technika dowolna, więc efekty były zaskakujaco różne  ! (poniżej tylko cześć prac).Lubię heksy: 

To jest chyba najwierniejsze : 

 Tu szyjąca odwróciła zdjęcie (jak ja w kolażu :D) : 

Tu wybrała tylko fragment:  


Tu naprawdę mikroskopijny fragment :D : 


To zdjęcie stanowiło prawdziwe wyzwanie  ! : 

A to moje ulubione: I w sumie dobrze, że wystawa była mała, bo samo misteczko Dinkelsbuhl też warto obejrzeć. Jego urok to proste kolorowe średniowieczne kamieniczki z szyldami wypisanymi na ścianach gotykiem (żadnych współczesnych reklam!) i zielone tereny wokół (zachowanych w 99%) murów obronnych. Komentarze

 1. zdjęcia świetne! Samego miasteczka również.
  Zabawa przednia,jeden zestaw mi całkiem nie grał.Zdjęcie na ktore zwróciłaś uwagę jako trudne - ojjjjj było trudne do interpretacji;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuję bardzo :) A jak się ogląda wszystkie prace razem to nawet dobrze jak jakaś praca lub prace nie graja - ciekawiej oglądać, porównywać i komentować :D

   Usuń

Prześlij komentarz