Żółw w Birmingham

Stowarzyszenie Polskiego Patchworku ogłosiło w listopadzie 2017 o "naborze" prac do projektu "Boundaries" European Quilt Association : z każdego kraju - członka EQA na Festival of Quilts w Biringham miało zostać pokazane 8 prac tej samej wielkości i na ten sam temat "Granice". Zgłosiłam się i moją pracę można oglądać wśród tych ośmiu na kończącym się własnie festiwalu w Birmingham. 

Boundaries European Quilt Association
Rozmiar 35 cm x 50 cm 


Ja nawiązałam do swojej poprzedniej pracy "Miasto na krańcu ziemi". Cały czas chodził za mną zamysł miasta przekształcajągo się w coś niematerianego / nierzeczywistego. Tam był słoń - tu jest żółw. 

Rozmiar 90 cm x 120 cm
Pierwszy wariant pracy by jak niżej - ale brakowało mi elementu przejściowego między miastem a żółwem. Mały żółwik z dachów i domków zapełnił tą dziurę.  


Quilt ten jest także ciekawym przykładem na pracę tylko z dwóch tkanin - po prostu ta  kolorowa tkanina Rowan Shanty Town daje bardzo duże możliwości - zrobione jest z niej zarówno miasto jak i żółw. I to daje także ten efekt przejścia miasta w odlatującego żółwia. 


W tej pracy po raz pierwszy zrobiłam ukrytą lamówkę - ukryta lamówka to jakby tylko pół lamówki - jest ona tylko z tyłu. To częste wykończenie art quiltów, gdzie nie stosuje się tradycyjnej lamówki. I lepiej wygląda niż postrzępione brzegi czy obszyte zygzakiem.


A przy okazji - na Festival of Quilts w Birmingham można było zobaczyć najstarszą jedwabną patchworkową narzutę w Wielkiej Brytanii, która w tym roku obchodziła 300-lecie. Szkoda, że jej nie widziałam...

Ps. Pozostałe siedem prac z Polski można będzie zobaczyć wkrótce na stronie SPP. 

Komentarze

 1. Super praca Ewa ! Co za kapitalny pomysł ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, domki za mną cały czas chodzą :)

   Usuń
 2. Dzięki Twojemu quiltowi od razu rozpoznałam prace polskiej grupy :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz