Rybka z kwadratów

Uszyłam kosmetyczkę z 10 kwadratów - bardzo łatwo się ją szyje, ale częściowo (w dużej części) ręcznie, więc nie każdy się jej podejmuje. Ja się podjęłam.Taką kosmetyczkę z 10 kwadratów,  pięknie wypikowaną, dostałam w zeszłym roku od Joasi z quiltarefasognare.blogspot.com na pamiątkę wystawy we Włoszech, gdzie miałam możliwość pokazania swoich heksagonów. Joasia zrobiła ją specjalnie w kolorystyce mojego patchworku.


Moja kosmetyczka jest z kawałów dopasowanych do zielono - niebieskiego batiku, który bardzo mi się podoba. Robiłam ją w warunkach polowych na działce i korzystałam z tego co miałam - stąd nici, którymi ja przepikowałam są jakie są. W dodatku udowodniły, że woskowane nici do ręcznego pikowania nie są fanaberią - te zwykłe (Madeira Decora) wyciągały mi na wierzch kłaczki bawełnianego wypełnienia. 


Polowe warunki sprawiły, że do dyspozycji miałam tylko jasny suwak, a powinien być on dopasowany do podszewki, gdyż przyszywa się go ręcznie na podszewce. Kolor nici przebolałam, ale kolor suwaka zanadto raził. I wiedziałam, że nową właścicielkę będzie raził jeszcze bardziej. Doszyłam więc paseczki batiku, żeby zakryć ten suwak. Wyszło całkiem nieźle.A oto schemat ułożenia kwadracików: 


Kwadraty boczne docinamy po przekątnej  do trójkątów z dodatkiem marginesu szycia. Kwadraty zszywamy najpierw w rzędy (rzędy idą po skosie), potem rzędami w całość. Po przepikowaniu i dodaniu podszewki zszywamy ręcznie zaznaczone boki kwadratów ze sobą. I doszywamy ręcznie suwak we wnętrzu kosmetyczki. 

Ps. Początkowy zamysł tej kosmetyczki był inny - meshwork, ale bez schematu i z rozchodzącymi się paskami okazało się to zbyt męczące. Ale do meshworku powrócę, tym razem uzbrojona w takie patyczki:


                 

Ps. Nie wiem jaka to rybka z tej kosmetyczki, ale że rybka to na pewno :D


Komentarze

 1. Wyszła pięknie. Koniecznie pokaż ten drugi wzór meshwork. wygląda na bardzo interesujący.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba dam trochę bardziej kontrastowe tkaniny - będzie lepiej widać.

   Usuń
 2. Jest prześliczna i nic w niej nie razi! Ogromnie, bardzo podoba mi się! :)
  Zaciekawiła mnie jej konstrukcja, myślę, że spróbuję podobną uszyć.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz