Strata Star, czyli co się robi jak się ma zbyt wiele na głowie

Mam listę rzeczy do zrobienia, wszystkie pilne, więc co robię ? Rzecz której nie mam na liście,  a przynajmniej jej część, czyli "top":


To  Strata Star. Wygląda bardzo efektownie, a robi się ją szybko i prosto: z pasków.
Ja zrobiłam ją tak (przyznaję, nie całkiem dziubek w dziubek, ale chodziło o odpoczynek i zabawę):

Sześć różnych tkanin (3 batiki i trzy różne zielenie). Z każdej takiny wycięłam 4 paski szerokości 1,5 cala. Zszyłam je po sześć w identycznym układzie w cztery sześciopaskowe bloki.

Z tych czterech bloków wycięłam:
-  z paskiem z jednobarwnej zieleni w podstawie trójkąta: 8 trójkątów prostokątnych wysokości 6,5 cala (całą szerokość paska) i 4 trójkąty prostokątne o wysokości 4 cale,
- - z paskiem batiku w podstawie trójkąta: tak samo, czyli: 8 trójkątów prostokątnych wysokości 6,5 cala (całą szerokość paska) i 4 trójkąty prostokątne  o wysokości 4 cale.Cięłam je naprzemienne, łatwiej to  wszystko zrobić niż opisać. Do cięcia najlepiej użyć dużej kwadratowej linijki, ale można tez użyć zwykłej, trzeba tylko uważać żeby ciąć pod kątem 45 stopni i żeby boki były równe. 
Potem pozszywałam jak niżej:


Tak aby otrzymać cztery takie części:


Następnie te cztery części zszyłam w całość.


I ta całość czeka teraz na wykończenie. Pewnie bez lamówki, bo na razie lamówek mam dość - wykańczam już jedną rzecz lamówką ręcznie podszywaną z obu stron naraz. Trochę to potrwa, bo sobie wymyśliłam troszkę ;) nieregularny kształt :


Komentarze

 1. dzięki dobra kobieto :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wygląda niezmiernie interesującą!
  rozumiem, że prostokąty zostają

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, można je do wykorzystać do czegoś innego - takie fajne kawałki

   Usuń
 3. Poziom komplikacji chyba mnie przerasta, ale efekt jest bardzo fajny. W tym lamówka będzie łatwiejsza do wszycia niż w tych łamańcach.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz